On-line poradna

Biele škvrny na koži v okoli semenikov a na penise 15. 2. 2020

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Na intímnych miestach pod semenníkmi som si všimol biele škvrny, koža je tam suchá a vyzerá to ako vitiligo a už sa to rožširilo na väčšiu plochu, trocha aj na penis. Existuje nejaký priamy súvis s AIDS? Ďakujem pekne.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 16. 2. 2020

Dobrý den, pokud jste HIV pozitivní a domníváte se, že u vás propuklo AIDS, měl byste se co nejdříve obrátit na svého lékaře v HIV centru.

Pokud nevíte, jestli jste HIV pozitivní, a z vašeho dotazu by pak vyplývalo, že asi nevíte, jaký je rozdíl mezi HIV a AIDS, potom vás požádáme, abyste si nejdříve prostudoval stránky www.hiv-prevence.cz, kde najdete popsáno to, co znamená být HIV pozitivní, AIDS nemocný, jak se HIV přenáší, jak se může projevovat HIV.

Slovem AIDS se označuje stav HIV pozitivní osoby s velmi nízkým počtem buněk CD4 doprovázený určitými (tzv. oportunními) infekcemi, nádory, syndromem chátrání nebo postižením mozku. Protože se jedná o syndrom selhávání imunity, pak soubor infekcí, které se u pacienta mohou projevit, je široký. A jak jsme vám již napsali dříve, nemůžeme vám stanovit diagnózu po internetu.

Ideální by tedy bylo, abyste se obrátit buď na svého lékaře v HIV centru, pokud nejste HIV pozitivní, tak na ambulanci dermatovenerologie.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.