On-line poradna

Bolerioza - HIV 13. 12. 2015

Uživatel: jarda, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den Pane doktore, V 9. tydnu od rizika mi byla v krvi nalezena bolerioza ( prý delší dobu -více než rok) a nasazena ATB - Doxyhexal 200mg.. V 6. týdnu jsem měl na hiv serolog. test plus P24 a následně PCR, v 8.tydnu znova serolog. test plus P24 - vše neg. chtěl bych se zeptat jaky vliv může mít infekce boleriozou na výsledky testů na hiv a jaké může mít bolerioza příznaky, nyní mě třeba zasvědí kůže zhora na ruce a během chvíle se mi tam udělá červený flíček nebo pupínky- do 1cm2 ruzného tvaru , hnědý palivý jazyk, před měsícem sucho v ústech, zvyšena kazivost zubů. Mysím že mohu jětě mít jinou infekci souběžně s boleriozou. proto bych Vás chtěl požádat o návrh dalšího postupu diagnostiky nyní neznámé infekce nebo nemoci. Přeji hezký den a předem děkuji za odpověď

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 14. 12. 2015

Borelioza se přenáší infikovanými klíšťaty, nejde o sexuální přenos. Tato infekce může vést ke zkřížené reaktivitě některých testů na syfilis či HIV. Pokud jste měl ale tato vyšetření (pokud byla provedena) negativní, tak se nemusíte znepokojovat. Pokud by byly reaktivní, odliší se dalšími specifičtějšími testy, někdy je třeba vyšetření opakovat. Potíže, které uvádíte, lze boreliovou infekcí vysvětlit a určitou dobu mohou i přetrvávat po léčbě.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.