On-line poradna

Hiv 18. 12. 2015

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den chci se zeptat a nevim jak? Bohužel v mem kraji neni AIDS centrum takze jediná možnost kde se optat je tu cca dva roky po mozne nákaze píšete ze nejsou žádné příznaky vporadku ale na druhé straně jsem se docetl ze zdravotních komplikaci muze byt i povycero. Jako je treba neuropatie prujem je pry u hiv+ taky pry dosti častý ruzne vyrážky problemi z pokožkou například. Ptam se vas je to pravda?Co se tyče testu na hiv uz se v tom taky moc nevyznám who tvrdí ze dostatečný výsledek je za 3 měsíce. Nevim jak dospěla who k závěru dostatečný. jsem v situaci ze nevim co delat po riziku u me probehli vsechny vámi zmiňované příznaky test byl negativni po třech mesicich pro jistotu jsem byl jeste po pul roce též negativni. Vym ze dvakrát negativni po jednom ryziku se vam asi bude zdát dosti dostačující ale co se tyče spolehlivost testu se na internetu dočtete vsechno mozne !! Nezajímam se o blaboli na internetu ale čemu ma clovek verit jde o me zdravi a věřte nebo ne nechce se mi umírat ve dvaceti sa jedine co me muze zachránit test ! ale kdyz tedy nemusí 100 procentně nákazu odhalit co tedy delat?? Dekuji pekny den

Milena H.

Odpověděla: Milena H., 20. 12. 2015

Dobrý den, děkujeme za dotaz.

Testy na HIV jsou spolehlivé po 3 měs. od rizika. Jak píšete, pro jistotu jste byl na testech po půl roce, čímž jste si ověřil, že Vaše testy jsou opravdu negativní.

Příznaky / doporučuji pročíst naše stránky/ se objevují 2 až 6 týden, zpravidla 3 až 4 týden od infikace. Přetrvávají 5 až 10 dnů , max. 3 týdny . Žádné léky nepomůžou, jak přijdou, tak odezní.

Jestliže máte zdravotní problémy 2 roky od rizikového chování, testy jsou negativní, potom navštivte svého lékaře a poraďte se s ním.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.