On-line poradna

infekce, na které testujete 8. 2. 2021

Uživatel: Eva, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, byla jsem u vás minulý týden ve středu na testování a z toho, co je napsáno na vašich stránkách jsem vyrozuměla, že budu automaticky testována na 4 infekce (HIV, syfilis, hepatitidu B a C). A že je dnes den, kdy sdělujete výsledky ze středy minulého týdne. Nicméně z výsledků to vypadá, že jsem byla otestována jen na HIV (a tento výsledek se mi v systému objevil již den po testování), ale o testu na ostatní nemoci v něm stále nevidím žádnou zmínku. Mohla bych se tedy prosím zeptat, jak to je? Přijdou mi ještě zbylé výsledky či nikoliv? A provádíte automaticky testy na všechny čtyři infekce nebo je třeba si o ně speciálně zažádat? Děkuji vám za vaši odpověď. S přáním příjemného dne, Eva

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 8. 2. 2021

Dobrý den, automaticky netestujeme na žádné infekce, vždy jde o zhodnocení vašich rizik pomocí systému, do kterého vyplňujete dotazník, následně poradcem, který ho s vámi ještě před testem projde. Ten pak navrhne testy, které jsou vhodné postoupit. Vždy by ale mělo jít o vzájemný dialog a na přání klienta můžeme za poplatek doplnit i testy, pro které není z našeho pohledu důvod. Nedokáži vám takto anonymně říct, které testy jsme vám provedli, doporučuji obrátit se v pracovní době (PO-PÁ od 9:00 do 15:00) na naši linku 800 800 980, kde vám kolegové dohledají, které odběry vám byly provedeny.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 173
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.