On-line poradna

Jazyk 21. 4. 2021

Uživatel: Radek, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den v průběhu do 174dni sem se nechá testovat metodou CMIA a asi 11x a negativní . Do 120 dne i sydilis negativní. Vše metoda CMIA ve spadla alb Brno z žily . Moje otázka zda mi po 174 dnech negativní CMIA mužů brát výsledek za konečný a navracet se k testům. Ptám se proto ze přetrvává bili jazyk už prez asi 5 měsíců přesně si nepamatuji ale dlouho. Mám strach jestli nebyli udělané spatne a jestli ten jazyk s tím nesouvisí. I sem tam brnění trisel a pod paži spíše sval pod bicepsem též brnění občas. Jen mě stve a nahani strach ten bílý jazyk. Test negativ 174 den CMIA ve spadla lab. Ze žily. Prosím nemažte a prosim o odpověď . Meč dekuji

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 22. 4. 2021

Jak byste měl od svého předtestového poradce vědět, tak negativní výsledek HIV testu je VŽDY spolehlivý po 90 dnech od posledního rizika. Takže bylo nesmyslné se pak znovu testovat, pokud jste neměl riziko. U syfilidy je třeba to vztáhnout k příznakům, ale pokud jste bez příznaků a neužíval jste tři měsíce před testem antibiotika (která by mohla příznaky potlačit), tak lze také negativní výsledek vyšetření na syfilis po třech měsících také považovat za spolehlivý.

Připomínám pro jistotu i příznaky HIV infekce během prvních let po nákaze, které určitě dobře znáte. S výjimkou chřipkového, horečnatého onemocnění 2-6 týdnů po nákaze nejsou žádné. Také u syfilidy jste po vymizení tvrdého vředu několik měsíců bez potíží. Samozřejmě i pak lze onemocnění laboratorně zjistit.

Takže Vaše potíže mají jinou příčinu. Pokud jste se testoval jedenáctkrát kvůli jednomu riziku, tak se zdá být příčina Vašich obtíží jasná a to, že jste si způsobil úzkostnou poruchu. Jinak brnění může mít neurologickou příčinu, takže doporučuji raději vyhledat neurologa. Na stav jazyka se můžete zeptat stomatologa (tam může být příčina v onemocnění úst). Ale samozřejmě každý jazyk je povleklý, takže jen on Vám řekne, jestli je ten povlak projevem nějaké choroby.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 177
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.