On-line poradna

Jsou nutné testy? 13. 5. 2019

Uživatel: Iva, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda si mám zajít na testy, nebo je to zbytečné. Mám stálého partnera deset let, který před tím než mě poznal pravidelně daroval krev. Nyní už bohužel nechodí. Já jsem před ním měla jednoho partnera, což je asi 12 let zpátky (ten měl přede mnou jednu holku, myslím, že byla panna) a potom ještě jednoho, s tím ale k sexuálnímu styku nedošlo, pouze jednou byla vzájemná masturbace, kdy do mě strkal prst a mezitím se rukou uspokojovat, ale bez ejakulace. Starost mi dělá to, že spáchal sebevraždu a já nemůžu pochopit proč. Je možné se tímto způsobem nakazit - vzájemnou masturbací se zavedením prstu do pochvy, kdyby na něm byl teoreticky preejakulat? Je to už 10 let. Četla jsem článek, že roste počet lidi s hiv a to mě znepokojilo. Taktéž plánujeme s partnerem miminko, tak bych se chtěla ujistit, zda můžu být v klidu. Děkuji za Vaši odpověď.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 14. 5. 2019

Dobrý den, vše o přenosu HIV najdete na našich stránkách www.hiv-prevence.cz zde. Masturbací se HIV nepřenáší. Co se týče vašich partnerů a vztahů, doporučujeme vždy alespoň při začátku a ukončení vztahu, ve kterém jste měla nechráněné pohlavní styky, zajít na test. Na začátku vztahu je dobré, pokud si partneři dojdou na test společně. To, že má některý z vašich partnerů negativní testy neznamená, že jste HIV negativní i vy a (a samozřejmě i naopak).

Obrázek č. 138

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

MOBILNÍ TESTOVÁNÍ - SANITKA

pro více detailů rozklikněte město

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 143
Obrázek č. 142
Obrázek č. 141
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.