On-line poradna

kortikoidy 16. 12. 2015

Uživatel: Karel, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, mohl bych Vás poprosit o radu. Jsem již od rizika rok a půl s toho jsem byl na testu před osmi měsíci a negativní a pak jsem byl na kontrolním po 6 měsících od prvního. Bral jsem léky na crohnovu chorobu a jsou v něm i léky kortikoidy. Mohl bych prosím poprosit o radu jestli se tvorba protilátek může prodloužit na tak dlouho že by testy vyšli falešně negativně? Testy byli provedeny u mého praktického lékaře a krev posílal do laboratoře. Ptal jsem se gastroenterologa kde jsem hlídaný a jezdím na kontroly a ten mi není schopen říct, jestli léky mohou takto ovlivnit krevní testy. Mám chodit každých půl roku na testy? S manželkou se chystáme na miminko a nemohu ji nakazit? Prosím o radu co by jste na mém místě dělali? Riziko bylo orální sex (žena prováděla mě). prosím o odpověď na všechny mé otázky a co mám dělat??? Moc děkuji za odpověď.

Milena H.

Odpověděla: Milena H., 17. 12. 2015

Dobrý den, děkujeme za dotaz.

Testy po 8 měsících jsou spolehlivé , i když jste bral léky, což jste si sám potvrdil kontrolním testem po dalších 6 měs. Protilátky na HIV se vytvářejí 1 až 3 měsíce od možné infikace, později se mohou tvořit jen v případě, že člověk trpí imunologickou poruchou, ale v takovém případě je tato osoba v péči imunologa. Jestliže máte testy negativní , tak manželku nakazit nemůžete a je zbytečné chodit každého půl roku na testy.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.