On-line poradna

Možnosť falošnej negativity 11. 12. 2021

Uživatel: Maťo, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý deň mal som test po 12 týždňoch vyšiel negatívne aká je možnosť že je nesprávny môže ho ovplyvniť niečo v tele? Bol som v extrémnom strese mal som zdurené viaceré hormonálne žľazy... Bol som prelieceny cca tri až štyri týždne pred odberom krvi antibiotikami Azitromicin Sandos 500mg tri tablety v 24 hodinovom intervale... A chcem sa spýtať podotázkou test robili v laboratóriu v stredu mi zobrali krv a v piatok boli testy či to nemohol byť kretky čas na reakciu testu na protilátky ďakujem za odpoveď veľmi ste mi pomohli za čelí čas ako som čakal na test ďakujem vám za ochotu odpovedať na moje otázky .

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 12. 12. 2021

Dobrý den, platí pro vás to, co pro všechny ostatní. test po 3 měsících je spolehlivý a budete se muset smířit s tím, že nejste HIV pozitivní.

Laboratoř může mít výsledek testu klidně i ten samí den, kdy dojde k odběru.

Rád bych vás požádal, abyste již nevkládal do poradny dotazy, na které jsme vám odpověděli, na které je odpověď na webu www.hiv-prevence.cz nebo jsou v nedávné době zodpovězeny v poradně. Pokud byste toto pravidlo nechtěl nebo nemohl respektovat, museli bychom vám přístup do poradny omezit. Děkujeme za pochopení.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Podcast Život plus
Obrázek č. 192
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.