On-line poradna

Možnost nákazy? 22. 12. 2015

Uživatel: Radek, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den četl sem tu spousta podobných dotazů. Ale chtěl bych odpověd na můj případ. V léte sme se s kamarádama drobně poranili při brigádě(montáž) měli sme na rukou menši oděrky/ranky. A já si všiml na ruce kapky krve o velikosti jak se tu často zmiňuje asi slzy. Ihned sem si šel ruku umýt a pod kapkou bylo droboučke lehce krvácivé zranění. A od té doby nadtím premýšlím co když ta kapka byla někoho ze spolupracovníků a kápla mi na tu ranku.. Je to asi blbost a krev byla s největší pravděpodobností moje ale i tak. Zajímalo by mě zdali se tím mám dále zabívat. Kapka byla pouze na te rance která byla spiše povrchová než hluboká a ranka byla opravdu malá.(jako když se při vaření řiznete ale menší prostě)Kapka se nevetřela ani nic podobneho zustala pouze na povrchu ruky a byla vzápětí omyta vodou. Mohl bych se tímto způsobem nakazit? Dekuji za Váš čas a odpověď

Milena H.

Odpověděla: Milena H., 22. 12. 2015

Dobrý den Radku,

píšete, že jste měli s kamarády na rukou menší oděrky, ranky, tudíž pochybuji, že by od někoho , kdo má oděrky, ranky, přeletěla na Vás kapka krve. Navíc jen na povrchu . Pokud by jste měl krvácející ránu a do ní by se dostala kapka čerstvé krve HIV pozitivního člověka, tak se nedá určit, zda Vás mohl nakazit, protože každý HIV pozitivní má jiné množství viru v těle.

Děkujeme za dotaz.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.