On-line poradna

Mozny prenos syfilish mezi partnery 17. 6. 2020

Uživatel: Gabča, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, partner je pozitivni na syfilish. Z krve mu bylo receno, ze je to starsi jak pul roku, ale presny termin se nedozvedel. Ja s nim mela sex naposledy pred 2 mesici a 11 dny. Presne v tuto dobu jsem sla k Vam na rychlotest, ktery ihned vysel negativni. Udelala jsem si i domaci test z lekarny - negativni. Celkove mame prodlevy v sexu cca ty 2 mesice. Ja na sobe zadne priznaky nepocituji, ale ani on nemel zadny vred, vyrazku. Nebo takhle...cca pred vice jak pul roku mel vyrazku a celkovy kolabs, ale byl na imunologii a bylo to proste ze stresu a celkoveho vycerpani. Analni sex jsme meli naposledy pred 1,5 rokem. Jedine co me treba posledni cca rok trapi byla krev po stolici a udelali se mi trhlinky kolem ritniho otvoru, ktere svedi. Neco jako kvasinky. Zadne vredy, nic. Je tedy mozne, ze me nenakazil? Kdyz mu ty testy vysly negazivni? Nebo takhle...myslela jsem, ze je pro me rozhodujici ten sex pred 2 mesici a 14 dny, ale kdyz to ma v sobe pres pul roku, tak by me musel nakazit uz drive a testy by vysly pozitivni nebo minimalne reaktivni. Moc dekuji za odpoved.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 17. 6. 2020

Dobrý den, naše poradna je zaměřena na HIV, bude určitě vhodné, pokud si také zajdete k lékaři a poradíte se, jak dále poskytovat. Vyšetření přes internet vám bohužel nikdo nemůže udělat.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 160
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.