On-line poradna

Nakaza 29. 12. 2015

Uživatel: Prazak, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, s nejvetsi pravdepodobnosti jsem nakazen bohuzel podle priznaku a obtizi co mam ( zitra si jdu pro vysledek zatim cca 50 dni od rizika) a bohuzel mam velmi spatne tuseni, ze to dopadne bud uz zitra a nebo po tech 3 mesicich spatne. Probehla totiz u me ta primoinfekce ( zvetsene uzliny,bolesti hlavy,zazivaci obtize, zanet hrtanu, nocni poceni ale bez horecky. Proste neco jako chripka ci mononukleoza a oboje bylo vylouceno praktikem. Toto nastalo asi druhy tyden od rizika ( prasknul kondom) a po zhruba 10 dnech to samo od sebe ustalo. Test 19- 21 den na antigen jsem bohuzel prosvihnul jak mi nebylo dobre a asi tyden potom mi od slecny prisla stroha sms, ze ma hiv a vi o tom, ale cislo je uz od te doby nedostupne a na dane adrese uz taky neni a nic o ni nevedi, ze pry ze dne na den zmizela. Takze to bohuzel pro me nevypada dobre a asi rozsirim rady a asi skoncim v blazinci a nebo na krchove pod drnem.

Michael Jettmar

Odpověděl: Michael Jettmar, 29. 12. 2015

Dobrý den,

děkujeme Vám za dotaz, i přes to, že se na nic neptáte.

Na podobné texty se špatně odpovídá, nerad připravuji někoho na život s diagnózou HIV, pokud ještě není skutečně diagnostikován. Každopádně:

- Při heterosexuálním, nechráněném vaginálním styku je možnost nákazy daleko větší z muže na ženu než z ženy na muže. Pokud se souloží co nejdříve po prasknutí kondomu přestanete, riziko se opět snižuje.

- Pokud by jste byl diagnostikován, určitě není důvod se nechat zavřít do Bohnic, nebo spáchat sebevraždu. Čím dříve je člověk od nákazy diagnostikován, tím delší a kvalitnější život ho čeká.

Mějte se fajn,

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.