On-line poradna

Nechráněný styk přítel 24. 3. 2020

Uživatel: Anonym, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, omlouvám se pokud je můj dotaz mimo, ale celá tahle pandemie ve mne vyvolává úzkost i z jiných virů a na hiv test si teď zajit nemůžu.... rok a půljsem měla přítele. Před začátkem vztahu jsme byli oba na testech-negativní. Parkrat jsme spolu měli nechráněný vag. styk-jednou s ejekulaci do me. Po cca půl roce jsem byla znovu na testech a zase negativní. Pak jsme spolu provozovali jen chráněny styk, ale jednou byl i nechráněný anal. Přítel me nepodvedl, ale žije ve společném byte s 4 lidmi, pusobi dost pochybně a cely ten byt je takový dost komunitní. Mám strach, že se mohl nakazit někdy v průběhu našeho vztahu, pravě v tom byte. Třeba z toaletniho papíru, na kterem by něco(krev, sperma) mohlo být nebo napr z ručníků, který by byl taky nějak potrisnen nebo kdyby někdo použil jeho ziletku... Jednou se pořezal na nějaké party, ale prý se nedostal do kontaktu s žádnou jinou krvi. Bojím se, ze si toho napr kvůli alkoholu nevšimnul a třeba sáhl na nějakou tělní tekutinu. Je možné, ze bych byla nenakazena po těch nechráněnych vag. stycích a mohla se nakazit až tím analem? Jsem úplně zničena úzkosti a vůbec nedokážu tuto situaci vyhodnotit. Moc vám děkuji. Myslím jenom na to, kde a jak se třeba mohl “omylem “ nakazit... je dost nepozorný “pohodar” komunitní člověk...

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 24. 3. 2020

Dobrý den, způsoby přenosu HIV najdete popsány na našem webu www.hiv-prevence.cz, je tam i napsáno, jak se HIV nepřenáší. Společným užíváním domácnosti se HIV nepřenáší (konstrukce přenosu, které uvádíte, jsou zcela iracionální, a proto přenos HIV takovým způsobem je nereálný, tzn. takovými způsoby se váš partner téměř jistě nakazit HIV nemohl.

Nechráněným análním stykem je přenos samozřejmě možný. Doporučujeme proto, jakmile to budou okolnosti umožňovat, dojít si na test. na HIV.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.