On-line poradna

Nechraneny styk v Egypte a priznaky primoinfekce. 2. 7. 2015

Uživatel: Bara, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den . Pred dvema mesici jsem mela nechraneny styk s egyptanem. Po dvouch dnech zacaly priznaky jako u anginy plus kvasinky v pochve. Po zaleceni antibiotiky priznaky na tyden vymyzely. Pote se znovu objevily a trvaly zhruba dalsi tri tydny. Horecka nikdy nebyla. Pote tydny klid. Nyni mam pres tyden bolesti v podpazi sahajici az na prsa. Uzliny mam mirne zvetsene jak v podpazi tak trislech, ale stale si je zkoumam a promackavam tak si nejsem jista jestli jsem si toto neprivodila. Od zacatku pokaslavam. Na to zabira Codein. Par dni me boli klouby, zada a mam krece v litkach. muj dotaz zni. Je mozne ze byse jednalo o hloupou kombinaci alergie a anginy, popripade bolesti zad z prace vystrelujici do koncetin? a zacala jsen brat antikoncepci, tak ty bolesti prsou a podpazi ze by patrily k tomu? trikrat mi byl delan krevni obraz, crp a aslo. Vim ze ani jednim vysetrenim se nakaza nevylouci ani nepotvrdi. Ale chci se zeptat jestli precijen na krevnim obrazu nejsou nejake zmeny a jake. Vse jsem mela v norme. Jsem vydesena a mam pocit ze se zblaznim. na testy na hiv se chystam, ale do te doby se asi sesypu. dekuji za brzkou odpovex. Bara

Petr Sobek

Odpověděl: Petr Sobek, 3. 7. 2015

Dobrý den,

po dvou dnech od rizika se zcela určitě příznaky neobjevují. Ty se objeví 2-6 týden od infikace a je to souhrn několika příznaků najednou přetrvávajících 5-10 dnů, max. 3 týdny. Příznaky se ale žádné objevit nemusí. Podle krevního obrazu se HIV infekce zjistit nedá. Proto doporučuji test za 2-3 měsíce od rizika.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.