On-line poradna

Operace srdce 21. 7. 2020

Uživatel: Hank, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. V březnu jsem měl nechráněný pohlavní styk. Po dvou týdnech jsem měl menší virozu, kterou jsem vyležel doma s atb. Krevní testy poté byly v pořádku. Před měsícem jsem prodělal plánovanou operaci srdce, která proběhla v pořádku a opravili mi mitralni chlopeň. Od té doby jsem byl ještě dvakrát v nemocnici, kvůli zánětu v pooperacnim hematomu, pod hrudní kostí. Po vyšetření jsem byl propuštěn a zvýšené teploty a zánět ustoupily. Test na pohlavně přenosné choroby mi nedělali (jen v rámci předoperačních vyšetření, které ale proběhly před nechráněným stykem). Nyní cca čtyřicet dni po operaci, mám jen mírně zvýšenou teplotu, bez infekce v krvi (z laboratorních testů. Od nechraneněného styku, který považuji za rizikový, je to cca dnes 131 dní,. Projevila by se infekce v krvi i bez speciálního testu? Díky za odpověď, Hank

Mgr. Jan Sattran

Odpověděl: Mgr. Jan Sattran, 22. 7. 2020

Dobrý den,

"běžné" vyšetření krve infekci HIV neodhalí. Pokud jste prodělal rizikovou situaci, pak je vhodné testy po 3 měsících podstoupit. Pokud jste během operace dostal transfuzi od dárce, je také vhodné se nechat testovat (riziko je minimální a u nás se od 80. let transfuzí nikdo nenakazil).

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 160
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.