On-line poradna

Orální sex,manželka a jiná partnerka 21. 5. 2020

Uživatel: kamil, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, žiji s manželkou, se kterou již nějakou dobu nemám sex. Máme partnerské problémy a chceme se rozvést.Začal jsem chodit s kolegyní z práce, se kterou máme vždy chráněný sex, ale nechráněný orální sex - já od ní pasivně. Kolegyně, byť nikdy nestřídala partnery, měla přede mnou partnera, který jí byl nevěrný. Její gynekoložka jí poté doporučila jít na testy na pohlavní nemoci, včetně HIV. Vše u ní vyšlo negativně. Já si se ženou nikdy nevěrný nebyl, toto je prvně a navíc s ní již sex nemám od té doby, co mám vztah s kolegyní..Na začátku mého manželství jsme oba byli na hiv testu - negativním. S kolegyní jsme minulost řešili, než jsme spolu prvně spali. Oba se snažíme být zodpovědní. Máme spolu se ženou syna a nevím, zda se k sobě vrátíme, či se rozvedeme. Prosím o radu, zda se mám nechat testovat (kvůli zmíněnému orálnímu styku s kolegyní), pokud bychom k sobě s manželkou opět našli cestu a začali spolu mít sex. Kolegyni důvěřuji. Přesto ve mně hlodá onen zmíněný pasivní orální sex a nechci nikoho ohrozit. Děkuji moc.

Mgr. Jan Sattran

Odpověděl: Mgr. Jan Sattran, 21. 5. 2020

Dobrý den,

riziko nákazy z pasivního orálního styku je velmi malé, obvykle spojené s poraněním na penisu, nebo v ústech. V praxi je tento způsob přenosu poměrně vzácný.

Pokud je pravda, že byla kolegyně na testu, který byl po 3 měsících od posledního rizika negativní, nemůže Vás nakazit.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 155
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.