On-line poradna

prenos 26. 12. 2015

Uživatel: petra, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den preju prosim mam takovy dotaz ale netyka se tak uplne HIV ale nevim kde jinde se mam zeptat nez tady.:( prosim kdyz clovek dostal zloutenku typu C a uspesne ji pred 18 lety vylecil je mozne aby kdyz s nim tedkom bude nechraneny pohlavni styk aby se prenesla nejakym zpusobem? a jeste jsem se chtela zeptat kdyz uz to ma jednou vylecene nebo mi rikal ze stale ji ma v tele ale snizene hodnoty tak ze uz ani ne nerozumim tomu tak prosim o radu,..a muze se nakazit znova kdyz uz to jednou vylecil nebo lide co prodelali zloutenku typu c uz se nemuzou znova nakazit moc dekuju za odpoved a vazim si moc vasi prace dekuji ...

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 28. 12. 2015

Bohužel k reinfekci, tedy opakované nákaze, žloutenkou typu C dojít může. Přenos běžným pohlavním stykem asi není úplně běžný, ale existují případy lidí (je jich více než třeba u HIV), kde způsob přenosu není jasný. Pokud k reinfekci dojde, tak její průběh je obdobný jako při první nákaze. Může přejít do chronického stádia, kdy léčba buď je úspěšná (a nemoc vymizí) anebo není anebo také může spontánně z těla vymizet. Pokud člověk prodělal žloutenku typu C a nemoc byla vyléčena nebo spontánně vymizela a ví, že existuje reálné riziko opakované nákazy, tak by určitě měl být nadále sledován.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.