On-line poradna

prenos 26. 12. 2015

Uživatel: petra, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den preju prosim mam takovy dotaz ale netyka se tak uplne HIV ale nevim kde jinde se mam zeptat nez tady.:( prosim kdyz clovek dostal zloutenku typu C a uspesne ji pred 18 lety vylecil je mozne aby kdyz s nim tedkom bude nechraneny pohlavni styk aby se prenesla nejakym zpusobem? a jeste jsem se chtela zeptat kdyz uz to ma jednou vylecene nebo mi rikal ze stale ji ma v tele ale snizene hodnoty tak ze uz ani ne nerozumim tomu tak prosim o radu,..a muze se nakazit znova kdyz uz to jednou vylecil nebo lide co prodelali zloutenku typu c uz se nemuzou znova nakazit moc dekuju za odpoved a vazim si moc vasi prace dekuji ...

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 28. 12. 2015

Bohužel k reinfekci, tedy opakované nákaze, žloutenkou typu C dojít může. Přenos běžným pohlavním stykem asi není úplně běžný, ale existují případy lidí (je jich více než třeba u HIV), kde způsob přenosu není jasný. Pokud k reinfekci dojde, tak její průběh je obdobný jako při první nákaze. Může přejít do chronického stádia, kdy léčba buď je úspěšná (a nemoc vymizí) anebo není anebo také může spontánně z těla vymizet. Pokud člověk prodělal žloutenku typu C a nemoc byla vyléčena nebo spontánně vymizela a ví, že existuje reálné riziko opakované nákazy, tak by určitě měl být nadále sledován.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 159
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.