On-line poradna

přenos od hiv + na ART 28. 7. 2020

Uživatel: Michal, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, rád bych se vás zeptal, jak moc je rizikový rimming pasivně a orální sex (já v pasivní receptivní roli) ? Vím obecně, že se nejedná o rizikové aktivity... i když se zdá že jsem si ted odpověděl sám, rad bych ještě ujištění... Z osoby, se kterou jsem toto praktikoval , je dle mého zjištění HIV + a na ART terapii, což ve mě vyvolává panickou hrůzu a zvažuji zajištění PEP (akce se uskutečnila před 5 hodinami)

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 28. 7. 2020

Dobrý den, informace o způsobech přenosu a rizikovosti jednotlivých sexuálních praktik najdete na stránkách www.hiv-prevence.cz. Již jsem vás na ně jednou odkazoval a každý tazatel je na ně odkazován před vložením dotazu.

HIV pozitivní osoby, které užívají léčbu a mají dlouhodobě nezjistitelnou (tzv. nulovou) virovou nálož, nejsou z pohledu HIV infekční, tedy nemohou vás HIV nakazit.

Samozřejmě to ale neplatí o ostatních infekcích, např. žloutence B a C, syfilidě, kapavce nebo chlamydiích, ty se při uvedených praktikách samozřejmě přenést mohou bez ohledu na užívání léčby. Na tyto infekce samozřejmě není určena ani PEP.

Pokud byste se rozhodl pro nasazení PEP, můžete se obrátit na některé z HIV center v ČR, jejich seznam najdete zde. PEP není, až na některé výjimky, hrazen z veřejného zdravotního pojištění a pacient si ho musí hradit sám. Nejlevnější kombinace léků pro PEP se v České republice pohybuje okolo 5000,- Kč.

Zkuste si také projít naše stránky o PrEP a zjistit, zda by PrEP pro vás nebyla vhodná volba. Více informací najdete zde: https://www.chciprep.cz/je-prep-pro-mne.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 160
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.