On-line poradna

Příznaky ? 3. 2. 2021

Uživatel: Petra, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den ,prosím moc o radu .. Nevím kde jinde se mám zeptat než tady .mám nějaké potíže od posledního nechraneho pohlavního styku , s ty potíže jsou paleni jazyka a aft v puse paleni v krku ,takové hrbolky na zadní stěně krku v puse ,a po celém jazyku jsou takové cervene tecky ..jako příznaky primoinfekce to neuvadite tak myslím že by se to týkat hiv nemělo ..myslím správně ? A pak jsem se hlavně prosím chtěla zeptat jestli to může být příznak nějaké jiné pohlavni choroby ja se v tom moc nevyznam byl to můj první rizikový styk a taky poslední tak by mě prosím zajímalo na co bych se měla ještě otestovat co tyhle příznaky nasvědčují jestli vůbec k něčem ...děkuji prosím moc o odpověď .6

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 5. 2. 2021

Dobrý den, pokud máte zdravotní potíže, je ideální obrátit se na svého praktického lékaře. V internetové poradně vás bohužel vyšetřit nedokážeme.

Jak správně uvádíte, pálení v krku, jazyka a hrbolky na zadní stěně krku v puse a tečky na jazyku, nejsou popisované příznaky HIV infekce. Ty najdete popsány na našem webu www.hiv-prevence.cz.

Jak ale píšeme každému, vlastně nemá moc cenu pozorovat příznaky, protože HIV nemá žádné své jedinečné příznaky, které by nemohla mít i jiná infekce, a proto ho není možné podle příznaků rozpoznat. Stejně tak, pokud žádné příznaky nemáte, neznamená to, že jste se HIV nenakazila.

Bohužel nepíšete nic o svém riziku, nemůžeme proto říct, jestli se opravdu jednalo o riziko přenosu HIV. Způsoby přenosu HIV najdete také popsány na webu, který jsem vám uváděl.

Jediný způsob, jak zjistit, jestli jste se nakazila HIV nebo ne, je test na HIV, ten se provádí nejlépe po 3 měsících od rizika (ne dříve než po 2 měsících).

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 173
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.