On-line poradna

protilátky 15. 5. 2020

Uživatel: Jana, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, včera jsem posílala dotaz ale asi byl smazán. Ptala jsem se zda člověk může onemocnět HIV ale na test půjde až za 3 roky od nákazy ale za tu dobu vymizí z jeho těla protilátky, takže test po 3 letech vyjde negativně ale člověk bude HIV pozitivní. Ptám se z toho důvodu, že jsem si tady v dotazech, které zodpovídáte přečetla, že u některých lidí u kterých propukne AIDS tak jejich protilátky můžou vymizet, tím pádem testy jsou negativní. Pan Ivo Procházka dokonce uvedl, že u některých neléčených může propuknout AIDS už dokonce za 3 roky. Před třemi roky jsem se v autobuse otřela o krev a měla jsem záděry, neřešila jsem to. Poslední dobou ale trpím na opakované mykózy a dostala jsem strach proto si chci zajít na test, ale nemám pořád jasno v tom jak je to s těmi protilátky, proto se ptám. Omlouvám se, že otravuji ale opravdu mě to moc trápí a musím na to pořád myslet. Budu moc vděčná za Vaši odpověď!!!!!

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 15. 5. 2020

Milá Jano, váš dotaz byl smazán, protože porušoval pravidla poradny - na obdobný dotaz jsme vám již jednou odpovídali (dotaz týkající se toho, jestli je test po 3 letech od rizika spolehlivý).

Na tom se tedy za 24 hodin nic nezměnilo a tato odpověď platí i nadále.

Jak píše dr. Procházka, opravdu se může u některých osob nemocných AIDS stát, že jim vymizí protilátky a test na ně by byl negativní. Je potřeba ale říct, co je to AIDS: AIDS se označuje stav s velmi nízkým počtem buněk CD4 doprovázený určitými (tzv. oportunními) infekcemi, nádory, syndromem chátrání nebo postižením mozku. Pokud byste tedy byla v takovém stavu, bylo by tak jako tak vhodné co nejrychleji vyhledat lékařskou pomoc, pokud byste už v péči lékařů nebyla. Jednoduše řečeno, v takovém stavu imunity by test na HIV byl asi to poslední, co by vás trápilo.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 155
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.