On-line poradna

Ranka 17. 12. 2015

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den. Chtel bych vam popsat mou situaci a zeptat se zdali se mam strachovat z nakazy . S kamaradem sme byli na brigade a oba si privodili mensi zraneni na rukou pri praci. Kamaradovi z ranky vyšlo par kapek krve. Me zraneni bylo takove ze sem mel na ruce malinkou oderku/ranku(nebyla hluboka spise povrchova s minimem krve ,neco mezi drobnym riznutim -skrabnutim pri bezne situaci naprosto zanedbatelne) na rance byla krev o velikosti dejme tomu slzy(male mnozstvi ). A chtel bych se zeptat pokud by krev byla kamaradova a ne moje stim ze ranka by byla spise povrchoveho charakteru a krev zustala pouze na povrchu a ja si krev do ranky nevtiral a oplachl ihned vodou mam se strachovat z nakazy? Nebo k nakaze v takove situaci muze dojit jen pri vetsim mnozstvi krve ktere by se vetrelo/dostalo do vetsi rany? Dekuji za odpoved mozna opravdu resim naproste zbytecnosti a casto se strachuju z nemocí ale zajimal by me Vas nazor

Milena H.

Odpověděla: Milena H., 19. 12. 2015

Dobrý den , děkujeme za dotaz.

Tímto způsobem jste se nemohl nakazit. Kdyby jste si pročetl minulé odpovědi, ta by jste se dočetl, že pokud jde o přenos krví , pak k němu může dojít jen v případě čerstvé, otevřené rány, do níž by kapala krev HIV pozitivního člověka.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.