On-line poradna

Reaktivní test 7. 6. 2021

Uživatel: Mmmmmm, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den , chci se zeptat 5.6 .2021 sem se objednal na plazmu kde mám už přes 100 odběru byl jsem zavolán vedle a bylo mi zděleno že sem byl podle screeningového testu byl reaktivně testován na HIV , to mě hodně vylekalo s tím že mi pak bylo zděleno že se to poslalo do národní referenční laboratoře v Praze kam sem si později zavolal výsledky už měli a všechny byli negativní začal sem ale přemýšlet že 10.5 jsem měl rizykovy styk a 21 .5 jsem byl na plazmě a z tohoto dne sem vlastně měl tihle výsledky s reaktivitou co si mám o tom myslet ??

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 9. 6. 2021

Dobrý den, upřímně řečeno, začít přemýšlet o rizikových stycích po tom, co jste byl darovat krev, plazmu nebo jakoukoliv jinou tkáň, je velmi nezodpovědné a je to v rozporu s pravidly samovyloučení dárce. Před odběrem plazmy stvrzujete, že jste neměl za posledních 6 měsíců riziko přenosu HIV a jiných infekcí mimo jiné spočívající také v rizikovém sexuálním kontaktu. Zatajení těchto informací vystavujete příjemce vážnému riziku toho, že se od vás nakazí nějakou infekcí a nemusí to být jen HIV.

Testy na HIV se provádějí obvykle nejdříve 3 měsíce od rizika. Pokud jste měl odběr 10 dnů po riziku, pak je určitě vhodné test zopakovat a do té doby určitě nedarovat plazmu, krev a ani nic jiného a také chránit své sexuální partner(k)y.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 177
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.