On-line poradna

Rizikový styk bez ochrany 13. 5. 2019

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, předevčírem jsem měl rizikový styk (čili bez ochrany) s jednou ženou - anální i vaginální. Řekla, že je zdravá, že chodí na hematologii a také že má ve vagíně nějaké tělísko, aby neotěhotněla. Měli jsme tedy styk bez ochrany. Přestože jsme použili gel, ona byla extrémně suchá ve vagíně a navíc tam měla to nepohodlné tělísko. Takže když jsem vytáhl po pár minutách svůj penis byl bolestivý hlavně pod předkožkou. Připisoval jsem to tomu tělísku. Anální i vaginální styk střídavě trval spolu celkově maximálně do 20minut. Přesto jsem nezpozoroval žádnou kapku krve ani na penisu, ani na vagíně, ani na její konečníku, nezpozoroval jsem ani žádné viditelné oděrky po celkovém skončení soulože. O dva dny mě penis přestal bolet. Přestože řekla, že je zdravá, uvědomil jsem si bohužel, že to nemusí být pravda, a že se možná ani nikdy netestovala, a já mám teď obavy, protože ji skoro vůbec neznám. Určitě si zajdu na testy, ale nechci se trápit celé tři měsíce. Proto se chci zeptat dvě otázky: 1) pokud by byla tato žena HIV pozitivní, jaké by musely být ty neviditelné oděrky na penisu nebo její vagíně a konečníku, abych se nenakazil? 2) pokud by byla tato žena HIV pozitivní, jaká je velká pravděpodobnost, že se HIV virus nepřenese na mna při výše uvedených okolnostech (suchá vagina, nepohodlné tělísko, bolestivý penis po souloži)? Předem děkuji za odpověď

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 14. 5. 2019

Dobrý den, vaší první otázce bohužel nerozumím, na vaši druhou otázku bohužel není jednoznačná odpověď, vždy záleží na mnoha okolnostech. Podrobnou odpověď MUDr. Iva Procházky z naší poradny najdete zde.

Obrázek č. 138

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

MOBILNÍ TESTOVÁNÍ - SANITKA

pro více detailů rozklikněte město

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 143
Obrázek č. 142
Obrázek č. 141
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.