On-line poradna

Serilogicke okno 18. 3. 2020

Uživatel: Peter, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, Mam som podozrenie na akutnu hiv infekciu, chcem sa opytat, ze ak som mal podozrenie, ze 20. januara 2020, som sa mohol infikovat a v mesiaci februar od 1. do 25 teho dna som uzival ciprofloxcin 500g dvakrat denne a od 7. februara do 29 azitromicin (denne 1000g raz za den jednorazovo) a dna 10. marca 2020, som bol na vysetreni, HIV, hepatitida C, syfilis a obdrzal som vysledky ako negativne tak moze byt vysledok na HIV spolahlivy? Neviem, ci v tom case antigen p24 moze byt este v krvi pritomny resp. ci by uz boli protilatky v krvi resp ci test elisa stvrtej generacie dokaze detekovat hiv v tomto case, lebo cez negativne vysledky mam aj tak obavu, ze to nebude v poriadku. A tiez ci uzivane antibiotika mozu mat za nasledok falosny vysledok testu, resp. ak uzivam aj tekuty vitam "C" ? (nie je dodrzana lehota 3 mesiacov). Ak budete mat este raz cas na odpoved tak velmi pekne dakujem.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 18. 3. 2020

Dobrý den, vliv konkrétních antibiotik by vám mohl sdělit farmaceut, nicméně obecně platí, že při užívání antibiotik je doporučeno dodržen dobu 3 měsíců od rizika - pak je test spolehlivý vždy.

Azitromicin patří do skupiny makrolidových antibiotik, u kterých lze očekávat ovlivnní imunitní reakci. Pokud jste tedy měl riziko 20.1. (bohužel, i když se rozsáhle rozepisujete, nepíšete nic o svém riziku), a test jste měl 10. března, nedodržel jste ani 2 měsíce, kdy je test pokládán za spolehlivý, pokud se neužívají žádné léky a není souběh s žádnými infekcemi. Ve vašem případě je bude ale spolehlivý test na HIV až 20.4.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.