On-line poradna

Seznámení s holkou 30. 4. 2021

Uživatel: Kuba, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den. Jsem HIV pozitivní. Chci se seznámit s nějakou slečnou. Mám ji o tom říct nebo ne, když by náhodou došla k pohlavnímu styku - a měl bych kondom. Nebo vůbec.. : mám ji o tom říct hned? Kdy je vhodná doba? Děkuji moc.

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 1. 5. 2021

Není to jednoduché. Pokud Vám jde o trvalý vztah, tak bych doporučoval to říci. Ale asi ne hned, ale až budete mít vybudovaný citový vztah, až budete mít pocit, že jí na Vás záleží. Ale zároveň dříve než se spolu vyspíte, tedy mám na mysli soulož, která představuje riziko pro přenos HIV. A to i kdyby byla chráněná kondomem. Protože kondom přece jen může selhat a ona by Vám mohla říci, že sice jste zodpovědný, ale že chtěla mít možnost se rozhodnout předem. Pak je velká šance, že Vás neodmítne a vztah bude dále pokračovat.

Pokud jste na léčbě a máte opakovaně neměřitelnou (tzv. nulovou) virovou nálož, tak jí to také spolu se sdělením HIV pozitivity sdělte. Vysvětlete jí, že neměřitelná virová nálož znamená, že ji nemůžete nakazit. A že nic nebrání tomu, abyste spolu měli i děti. Pokud máte dobrou imunitu, tak jí řekněte i to, že se můžete dožít vysokého věku a nikdy neonemocnět AIDS, pokud budete léky řádně brát. I když to většina lidí ví, tak jí připomeňte, že v běžném společenském kontaktu se HIV nemůže nakazit.

Je možné jí i nabídnout konzultaci s nezávislým odborníkem, třeba psychologem, který je o HIV informován. V Praze je to třeba dr. Braun na Bulovce nebo se můžete obrátit na ČSAP. Já jsem také několik párů informoval, co a jak. Přece jen ten druhý má někdy pocit větší jistoty, pokud se ta fakta dozví od někoho jiného.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 177
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.