On-line poradna

Som stim zmiereni uz vam nebudu psat dekujem pekne za vaše nazori 4. 10. 2015

Uživatel: Igor, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobri den uz som sa zmieril stim ze som sa asi nakazil hiv je to 99,9percent mam na tele lymfoticke uzliny podlhovaste na trislech oboch stran podpazuší oboch strán v hltanu aj za ušami oboch strán mam slabú imunitu obcastne bolenie svalov strata chuti do jedla a pri malom množstve jedení sa citim nasýtení sucho v ústach biele farbivo na jaziku z uzlinami skoro neustále pracovanie čriev este čakám na herečky tie bi sa mali objaviť behom pár dni? Moj príbech je smutní lebo to bol moj prvny sexualny zážitok mojho života chcel som uz vyskúšať aké je to? Žiaľ som na to doplatil mojov neskusenostov pohlavnom živote? mal som oral vibral som si prostitku abi som neake skúsenosťi pred tím než si nájdem frajerku žiaľ sa to skončilo tragicki ona nemala kondom pri sebe ja som zas nevedel ze su neake rizika ?infekce došlo asi krvou cítil som bolesti na žalúdi ale som si mislel ze to je normalni lebo Jak som uz spomenul prví krat som oral v živote ?umna došlo drobnim poranením na žalúdi a tím ze ona je hiv pozitiv mala neake množstvo krve ust som sa nakazil preto to pisem takto lebo ludia to citaju a dufam ze nespravia takuto blbost? Som 22 ročný chalan mam sestry a brata a starich rodicov ktorich milujem a budem bojovať stovto chorobov dokim budem vladat? Dakujem vam za vaše radi uz vás nebudem otravovať vážim si vašu pracu mozno ze sa raz stretneme a prehodime pár slov este raz dakujem

Lenka Vrzalová

Odpověděla: Lenka Vrzalová, 6. 10. 2015

Dobrý den Igore, děkujeme za Vaši důvěru. Píšete, že jste měl poprvé orální sex a to s prostitutkou, která byla HIV pozitivní a teď Vás trápí zdravotní potíže. Nezmiňujete se ale, jestli jste už byl na testech na protilátky HIV nebo ne. Pokud ne, tak na základě zdravotních potíží nelze diagnostikovat infekci HIV a doporučila bych Vám abyste si na testy po 2-3 měsících od rizika došel . Jen test Vám přinese jistotu. Píšete, jak milujete své rodiče a sourozence a asi Vám na nich hodně záleží a také Vám záleží i na jiných lidech a máte neuvěřitelné odhodlání a věřím, že vše zvládnete. Budu Vám držet palce. Lenka Vrzalová

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 155
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.