On-line poradna

Strach z nákazy a testování 5. 6. 2021

Uživatel: Liška, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Zdravím. Poslední dva měsíce jsem byla hodně nemocná. Nejdříve jsem měla streptokokovou infekci v dutině ústní. Následně opakované záněty močového měchýře. Potom stafylokokovou infekci v pochvě a po celou dobu se nemohu zbavit kvasinek. Nejsem psychicky zdravá a žiji v permanentním stresu. Nemám chuť k jídlu, musím se nutit sle přisuzovala jsem to stresu. Mám stálého partnera se kterým máme pouze chráněný sex, který byl na HIV testovaný negativně. Kromě něj jsem nikdy jiného partnera neměla. Nicméně cca 3 dny po orálním sexu s ním bez ejakulace mi začala ona streptokoková infekce (prokázaná kultivací). (Krom něj došlo v cca 5 letech ke znásilnění bez stopoření a ejakulace od - 14 let zpět). Dostala jsem silný až panický strach z toho že onemocnění mohou být důsledkem HIV infekce. Je to vůbec pravděpodobné? Pro svůj duševní klid si chci zajít na test. Funguje stále checkpoint na Gorkého ulici? Předem děkuji za odpověď.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 9. 6. 2021

Dobrý den, pokud máte strach z nákazy virem HIV, nejjednodušší je dojít si na test a to nejdříve po 3 měsících od posledního reálného rizika, tedy obvykle od posledního nechráněného styku. Všechny způsoby přenosu HIV najdete detailně popsány na našem webu www.hiv-prevence.cz. Pokud máte přetrvávající zdravotní potíže, určitě zůstaňte v kontaktu se svým lékařem a zdravotní problémy s ním řešte, není rozumné se "léčit" na internetu.

Naše odběrová místa a jejich aktuální otevírací dobu najdete na stránkách www.hiv-testovani.cz.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 177
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.