On-line poradna

Svědivé pupínky, mapovitý jazyk 21. 4. 2021

Uživatel: Karel, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, před 44 dny jsem měl rizikový styk. Nejsem si jist, zdali jsem měl svědivé pupínky i před tím. Dal jsem si to do souvislosti a od té doby jsem v nepredstavitelném stresu. Zašel jsem (po 8mi dnech od styku) na venerologickou ambulanci, paní mi řekla, že je to typický ekzém. Dostal jsem belogent 0,5 mg/g, bral jsem jej 7 dni. Také jsem ji řekl o mem dlouhodobém problému (asi 3 roky), o šupinkách suché kůže pod očima, hlavně ve vousech, obočích a kolem nosu-během těch 3 let se mi toto jen a jen zhoršuje. Začalo to kolem nosu, poté v kniru, bradě a nakonec i v obočí. Dostal jsem na to imacort, který jsem bral také 7 dní. Všiml jsem si neustále (během dne) měnících se fleků na jazyku. Tak jsem se vrátil zpět na venerologii a paní doktorka mi udělala testy na žloutenky, kapavku, HIV a syfilis. Test mi dělala po 17 dnech. Vše mi vyšlo negativní, s jazykem mě poslala na orl. Pan doktor mi řekl, ze to nemá s pohlavní chorobou nic společného, že je to mapovity jazyk. Mám na to brát pantenol a kloktat vincentku. Celkově mám suchou kůži, na bocích, rukou, břichu, ale i hyzdich. Od te doby, co jsem vysadil ten belogent, tak se mazu rehou special. Namažu se ráno a večer, po vysprchovani a pokožka je klidná. Za poslední týden se mi udělalo 5 pupinků, které při vytvoření svědí. Jsou lehce vystouplé, nevodnate, barva normální jako kůže. Po namazaní rehou nesvedi. 3 se mi udělaly v okruhu 5 cm v jeden den na zápěstí ruky a 2 daleko od sebe na hrudníku a břichu. Mohou mít do 2mm. Po tomto jsem zašel na další testy (43 dní) po styku, HIV a syfilis a oba vyšly negativně. Vím, že HIV je prokazatelné 100% až po 3 měsících, ale chtěl jsem vědět další názor odborníka. Celých 6 týdnů mám stejné priznaky...svediva pokožka, mapovity jazyk a šupinky v obličeji, žádné jiné příznaky. Dekuji mnohokrát za odpoved

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 22. 4. 2021

Dobrý den, naše, a ani žádná jiná internetová poradna, nemůže nahradit návštěvu lékaře. Pokud jste tedy s vašimi kožními problémy byl na dermatovenerologii, bude nevhodnější, pokud dodržíte doporučení lékaře. Pokud by se vám zdravotní potíže vraceli, objednejte se znovu ke specialistovi případně navštivte svého praktického lékaře.

HIV nemá žádné specifické příznaky a není možné ho podle příznaků rozpoznat. Jediný způsob je test na HIV.

Jak sám uvádíte, testy na HIV jsou spolehlivé po 3 měsících. Nemá žádný smysl dělat si test dříve, protože vám to nepřinese žádnou úlevu a jistotu. Naopak, opakovaným testem a tedy opakovaným vytvářením nejistoty si můžete přivodit psychické onemocnění.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 177
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.