On-line poradna

test po 5 mes 15. 5. 2020

Uživatel: Jan, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Mel jsem dotaz, kde jsem uvedl, ze jsem byl na testu po 3 mesicich od mirneho rizika a zaroven po 5 mesich a neco, jelikoz kdyz se bere pep, je doporuceni je jit po 6 mesicich. vysledky byly negativni. Zajima me z jakeho uhlu pohledu je test podle vas po 5 mes zbytecny. Kdyz se jde na test po 2 mesicich misto 3, od rizika, uvadite rozdil spolehlivosti 1%! Nemel by ten rozdil byt i v pripade 5 mesice misto 6 teho? Treba jsem nechtel cekat nervozni mesic dalsi a chtel si snizit rizika negativnim testem po 5 mes. Kdyz vyjde negativni v 5 mesici je realnejsi sance ze i po 6 mesich ne? To je muj dotaz. Prosim neodpovidejte stylem ze nejste debatni krouzek apod. Ocekavam seriozni odpoved

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 15. 5. 2020

Dobrý den, předně bych vás chtěl požádat, abyste nepokládal dotazy do poradny pro HIV+, pokud nejste HIV+ (to soudím podle toho, že se opakovaně testujete na HIV a vždy jste měl negativní výsledek).

Z praxe víme, že není dobré a nepřináší klientovi žádnou psychickou úlevu, pokud chodí opakovaně na test v době kratší, než jaká je doporučená. Naopak to může u klienta vyvolat zdravotní obtíže, které pak musí řešit např. s psychiatrem.

V případě, kdy je užíván PEP, předepisující lékař doporučí intervaly, kdy se má klient testovat. Jak jsem vám psal již dříve, bývá to obvykle 3. a 6. měsíc od rizik. Test po 5. měsících je tedy zbytečný proto, že test po 3. měsících již máte za sebou a k dodržení času druhého testu vám ještě zbývá 1 měsíc.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 155
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.