On-line poradna

Je test Oraquick spolehlivý? 25. 11. 2020

Uživatel: Pavel, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, Chtel bych se zeptat v pripade ze jsem si udelal test oraquick 7 mesicu od rizikoveho chovani je mozne mu duverovat? Z prispevku je mi jasne ze se k tomuto nechcete moc vyjadrovat, nicmene me jen zajima Vas nazor, vse udelano dle navodu, kontrolni linka v poradku, jde mi totiz o to ze uvadi ze test muze byt kazdy 12 false negative, to se mi zda hodne, zaroven ale pisi ze to bude zpusobeno nejspise tim ze test se provedl drive nez za tri mesice a nebo ze uzivam antivirotika,coz ani jedno neplati, a tak mne zajima jestli 7 mesicu je doba za kterou jiz budou protilatky v takove mire ze by se eventuelne zvedla mira spolehlivosti. Ja jsem byl bez priznaku, ale pritelkyne kterou jsem si nasel az po tomhle riziku mela cca 2a pul mesice po nasem prvni styku teploty a priznaky anginy. Nyni mam objednan test druh pokud vyjde taktez negativne da se na vysledek spolehnout? O to mi jde..mockrat dekuji za odpoved

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 25. 11. 2020

Dobrý den,

pokud mám stále aktuální informaci, test OraQuick není schváleným testem pro domácí použití, ostatně je to uvedeno i v jeho návodu - test je určen pro provedení odborným pracovníkem. V návodu jsou také uvedeny informace o spolehlivosti testu.

Obecně platí, že testy jsou spolehlivé po 2-3 měsících od rizika, u rychlotestů, tedy i oraquick, doporučujeme dodržet dobu nejméně 3 měsíců od posledního rizika. Chybovost domácích testů bývá opravdu velmi často způsobena špatným provedením testu, zejména nedodržení stanovené doby od rizika k testu.

V současné době je již většina našich Checkpointů otevřena a můžete si proto zajít na test k nám, případně můžete také využít zaslání domácího testu z kapky krve z bříška prstu. Více informací najdete na našem webu www.hiv-testovani.cz.

HIV nemá žádné specifické (jedinečné) příznaky, to znamená, že stejné příznaky, jako má HIV, může mít i jiná infekce, např. angína, chřipka i další. Podle příznaků tedy není možné určit, jestli se někdo HIV nakazil, stejně tak není možné říct, že se nenakazil, pokud žádné příznaky nemá, neboť ty se nemusí vždy projevit. Více informací o příznacích najdete na našem webu www.hiv-prevence.cz.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 175
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.