On-line poradna

Uzlina 9. 7. 2015

Uživatel: Petra, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den.Mému příteli v květnu diagnostikovali HIV.Podle virové nálože,už ten vir v sobě má delší dobu.Byla jsem na testech 1.6.2015 a testy byly negativní.Brala jsem ale začátkem května solumedrol v kapačkách(3 g) mám RS.Je možné,že testy byly falešně negativní???Udělala se mi malá bolestivá uzlinka pod bradou na té kosti pod zuby.Jinak nemám žádné jiné příznaky.Mám ale stejně strach,že jsem se nakazila.Moc děkuji za odpověď.

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 9. 7. 2015

Předpokládám, že do té doby, než jste se dozvěděla o jeho HIV infekci, jste měli nechráněné styky. Takže pokud jste byla negativní 1.6., tak to znamená, že jste se nenakazila přibližně do konce února, možná do konce března. Pokud k nákaze došlo později, tak se ještě na testu projevit nemusela. Proto byste měla ještě jednou si dojít na HIV test nejdříve v srpnu, aby tak uplynulo nejméně tři měsíce od posledního nechráněného styku. Další testy bych doporučoval přibližně v ročním intervalu (předpokládám, že budete mít styky pravidelné chráněné, v případě selhání kondomu pak dříve). Pokud budete HIV negativní, tak Váš přítel může požádat o dřívější nasazení léčby (i kdyby jeho imunita ji ještě nevyžadovala), aby snížil svou virovou nálož a riziko přenosu bylo ještě nižší.

Obrázek č. 138

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

MOBILNÍ TESTOVÁNÍ - SANITKA

pro více detailů rozklikněte město

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 143
Obrázek č. 142
Obrázek č. 141
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.