On-line poradna

Vyliečenie z HIV 15. 12. 2021

Uživatel: Mozo, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý deň chcel by som sa spýtať,za posledných 40 rokov došlo k veľkému pokroku v liečbe HIV,dnes ludia s týmto ochorením môžu žiť plnohodnotne ak sa liečia ,30,40,50 rokov ,doba ide neustale do predu,píše sa že najbližšie by sa mohli namiesto Liekov už používať v kratkej buducnosti vakcíny namiesto denneho uživania by bola vakcina možno 2 krat do roka,vyliečili sa už aj ludia z tohto ochorenia aj ked dvaja pri transplantacii,maly chlapec po narodeni 8 rokov bez liečby a bez priznakov HIV,naposledy vyliéčena žena z Argentíny 8 rokov bez liečby a bez vírusu v tele,najbližšie vyšla správa kde sa má zamerať na úplné vyliečenie z HIV,chcem sa len spýtať myslíte si že tým ako sa veda hýbe dopredu a ako sa zlepšila liečba ochorenia že v buducnosti 10-15 rokov by mohlo naozaj dôjsť k takej liečbe alebo lieku ktorý by naozaj natrvalo zbavil chorého vírusu HIV ?.Ďakujem.

Jiří Pavlát

Odpověděl: Jiří Pavlát, 23. 12. 2021

Dobrý den. Medicína dělá v léčbě HIV obrovské pokroky. V současné době probíhají výzkumy a studie, které řeší problém, jak HIV zcela vyléčit. Problém je v tom, že i když při léčbě se snižují hladiny viru v krvi na nezjistitelné (téměř nulové) hodnoty, tak vir je schovaný v rezervoárech, odkud se po čase po přerušení léčby znovu rozmnoží. Výsledky jsou nadějné. Jak dlouho to bude trvat je těžko odhadnout.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Podcast Život plus
Obrázek č. 192
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.