On-line poradna

vyrazka 27. 12. 2015

Uživatel: milan, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den,mel jsem dve rizika vzajemne masturbace,kde je velmi pravdepodobne,ze v poslednim pripade mi byl masirovan zalud o okoli mocove trubice rukou od preejakulatu. Od prvniho rizika jsem byl na testech 89 dni a vysledky byly negativni. Na testech syfilis jsem byl 59 dni od rizika a take v poradku. Ostatni pohlavni nemoci take v poradku. Od toho druheho rizika,kde mi byl nejspise masirovan zalud a okoli mocove trubice rukou od preejakulatu,jsem byl 20 dni od rizika na testu syfilis a bylo to v poradku. Take jsem byl 51 dni od rizika na testu hiv a vysledky byly negativni. Bez 9 dni 2 mesice. Ted k otazce. Tyden po tom druhem riziku se mi objevila vyrazka na krku a za usima,takove zacervenani kuze. K tomu se mi objevuji a za par dni zase mizi takove ruzove flicky/pupinky nejvice na hrudniku, ale i krku,obcas rukou ci zadech/temene. Tyto vyrazky me provazi jiz 6-7 tydnu od rizika,mohl by to byt priznak hiv nebo syfilis? Na konci sedmeho tydne me zacalo bolet v krku,dostal jsem rymu a odhlenuji,bez horecky,takze by to nemelo s primoinfekci jiz souviset. Take se mi udelal na zacatku 8 tydne uplne vzadu na patre aft nebo nejaky pupinek,ktery citim pri polykani. K tomu me provazi obcasne prujmy,ktere vetsinou zastavim medikaci. Co si o tom prosim myslite? Prujmy mohou byt z nervu,jelikoz jsem pod velkym psychickym tlakem,vyrazka nevim. Jeste abych upresnil,vyrazka se zacala objevovat kolem 6 tydne po prvnim riziku a byl to soucasne tyden po tom druhem riziku. 59 dni po prvnim riziku jsem mel test na hiv a syfilis,oboje negativni. Zaroven ty testy obsahly 20 dni od rizika druheho,jak tedy syfilis tak hiv. Od obou rizik ubehl zase nejaky cas. Co se tyce rizika prvniho, 89 den jsem byl na hiv testu byl negativni,soucasne to bylo zase 51 dni od rizika druheho. Vsechny testy,ktere jsem zminoval,byly dualni testy,tedy jak antigen,tak hiv 1,2. Lekarka mi pri vysledcich ted naposledy rekla,ze prvni riziko uz tedy muzeme vyloucit (89 dni) a ze pritom druhem (51 dni) uz by melo byt pripadne neco v krvi videt. At jsem klidnejsi a tedt pro jistotu zopakuji na konci ledna,tedy po 3 mesicich. Co kdyz mam ale syfilis a hiv zaroven,je mozne.ze by se v dualnich testech jeste nic nenaslo? A co ta vyrazka? Moc dekuji za odpoved a omlouvam se za dlouhy dotaz.

Michael Jettmar

Odpověděl: Michael Jettmar, 27. 12. 2015

Dobrý den,

aby jste dostal spolehlivý výsledek HIV testu, běžte na test 3 měsíce od posledního rizikového styku.

V tu dobu bude již výsledek spoelhlivý a vy si můžete být jistý.

Pěkný den,.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.