On-line poradna

Způsob prvního testu a potvrzujícího testu syfilis 4. 5. 2022

Uživatel: Karel, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, zajímá mě, jaký test na Syfilis standardně necháváte dělat při odběru - jedná se o netreponemální testy? Může interpretace testu ,v případě zvýšené hladiny protilátek, být ovlivněna tím, že jsem v minulosti prodělal lymskou boreliozu - která je "příbuzná" bakterie a myslím, že protilátky budou podobné/stejné.. Pokud ano, dá se u Vás požádat nějaký jiný vhodnější typ testu, který bude s jistým výsledkem i v této situaci? Případně si jej i zaplatit?

MUDr. Miroslav Důra

Odpověděl: MUDr. Miroslav Důra, 5. 5. 2022

Dobrý den, Karle.

Je pravda, že Borrelia a Treponema jsou příbuzné bakterie ze skupiny spirochet. Pro standardní screeningové vyšetření na syfilis se užívá jeden treponemový a jeden netreponemový test. V případě nejistého/pozitivního výsledku je vzorek podroben další analýze k potvrzení diagnózy za užití několika dalších testů. Riziko falešně pozitivní reakce na syfilis v případě přítomnosti boreliózy již bylo v minulosti zkoumáno a bylo prakticky vyloučeno. Jinými slovy, na sérologii syfilis se můžete i po zaléčené borelióze spolehnout.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 201

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.