On-line poradna

ztrach jestli jsem v pořádku či ne 20. 12. 2019

Uživatel: Mirek, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Zdravím. Mám strach z krátké minulosti, kdy jsem byl pár dní s jednou holkou. Myslel jsem, že je fajn, zdála se tak, ale až poté, kdy jsme náš vztah oficiálně začali a okolí se to dozvědělo, začal jsem se z okolí dozvídat, že nebyla tak fajn jak se zdála. Marihuana, extáze, piko, divní kamarádi, "večírky", asi snad i "chodila za peníze". Já mívám hodně nočních směn a neměl jsem tušení vůbec co se děje. Sex jsme měli nechráněný, brala antikoncepci, tenhle její "život" dokonale skrývala. Poprvé jsme měli sex 12.12.2019 večer, celkem do rychlého rozchodu 6x. Předevčírem jsem se právě dozvěděl o ní výše zmíněné. Nic jsem na ní nepoznal, její partu navštěvovala tajně za mými zády. Prý nemocná není mi řekla včera při poslední schůzce, od té doby nereaguje, neodpovídá. Kéž by to byla jen shoda náhod, ale když si pročítám možné příznaky, začínám mít prostě strach jestli není nakažená a teď i já. Poprvé s ní to bylo v noci 12.12.2019 a včera večer jsem na sobě začal cítit celkovou "divnou" únavu, chvílemi zvýšenou teplotu, průjem 2 dny, mám zvětšené krční uzliny, silnější povlak na jazyku, divný štípavý pocit na jazyku a bolest hlavy. Ano, vše to může být pouze obyčejná chřipka třeba, ale s myšlenkami co ona má za "zkušenosti", co bere, co dělá, s kým se schází, to ty myšlenky nejde nemít. Chtěl bych se tímto zeptat, zda již teď by tělo v případě nákazy takhle znatelně mohlo reagovat a kdy případně jít na test abych věděl jak na tom jsem? Mám opravdu velký strach :-( Velice Vám děkuji za odpověď.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 20. 12. 2019

Dobrý den, příznaky akutní infekce HIV se projevují obvykle mezi 3. a 4. týdnem po riziku, ne dříve jak po 2. týdnu. Obvykle jsou doprovázeny horečkou nad 38° C. Tedy u vás je na příznaky příliš brzy. Test na HIV je spolehlivý po 3 měsících od posledního rizika. Nedoporučujeme chodit na test dříve a opakovat ho - může to způsobit úzkostlivou poruchu. Do doby testů je vhodné vždy používat ochranu. Stejně tak doporučujeme, aby partneři na začátku vztahu (oba) podstoupili test předtím , než mají nechráněný styk.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 166
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.