On-line poradna

ATB 5. 3. 2015

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobré odpoledne, prosim Vás proč pořád a všude píšete, že ATB ovlivňují test na HIV? Ptal jsem se na dvou místech v Brně, kde testy dělají a na obou mi řekli, že ATB nemají obsolutně žádný vliv na vir HIV, protože ATB léčí bakteriální nemoci a můžou posunout tvorbu protilátek u bakteriálních nemocí, ale v žádném případě ne u viru jako je HIV. Proč každý dává jiné informace? Komu věřit? Potom je člověk akorát ze všeho uplně zmatený a neví co dělat. Já osobně jsem testy absolvoval po 2 měsících i přestože jsem bral ATB ale tím, že se pokaždé dočtu něco jiného už jsem opravdu na hraně svých sil, nedokážu myslet na nic jiného než na to, jestli test vyšel správně.

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 6. 3. 2015

To ovlivnění NĚKTERÝMI antibiotiky se týká JEN zkráceného intervalu od rizika. Samozřejmě antibiotika neovlivní průběh nákazy virem HIV, nejde o jejich mikrobiologickou aktivitu, ale o aktivitu imunologickou. Podobně mohou ovlivnit imunitu i kortikoidy (a některé jiné léky). Pokud je pro mně složité se v tom vyznat nebo jsem nejistý, není nic jednoduššího než se držet standardních doporučení Světové zdravotnické organizace a jít na HIV test po třech měsících od rizika. Anebo risknout poněkud nižší spolehlivost negativního výsledku HIV testu (jako jste to udělal Vy, což je samozřejmě Vaše právo).
Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 236

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

podpora regionálních checkpointů

Obrázek č. 204
Obrázek č. 228
Obrázek č. 229
Obrázek č. 231
Obrázek č. 233
Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212