On-line poradna

Brnění prstů 14. 12. 2021

Uživatel: Lukáš, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Prosím vás. Je možný příznak HIV infekce brnění prstů v období šesti let po možném rizikovém kontaktu? Prsty občas brni, pak to odezní. V práci často dlouho a celkem nevhodně sedím bohužel. Děkuji za odpověď. Popřípadě jak se neuro problémy při HIV projevují... Děkuji

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 14. 12. 2021

Dobrý den, neuropatie je relativně časté onemocnění u chronické HIV infekce, zejména s porušenou imunitou a souvisí obvykle s již delším působením viru HIV na nervový systém. Může být docela užitečným vodítkem pro provedení testu u člověka s pokročilou HIV infekcí (tzv. odhalení infekce za pět minut dvanáct). V minulosti neuropatie často souvisela i s protivirovou léčbou, která se dnes již nepoužívá. Neuropatie a brnění prstů ale může znamenat i některá jiná onemocnění, např. cukrovku.

Platí pro vás to samé, co pro ostatní: HIV nemá žádné specifické příznaky, podle kterých by ho bylo možné diagnostikovat. Jediný způsob i nadále zůstává test. Po 6 letech od rizika už je jistě nejvyšší čas si na něj zajít.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Podcast Život plus
Obrázek č. 192
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.