On-line poradna

Dají se odstranit sexuální pudy? Bojím se, že někoho nakazím.... 12. 2. 2015

Uživatel: Michal, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

To, že jsem pozitivní vím rok. Léčbu mám od dubna a jsem i v péči psychiatra a psychologa. Nejsem s tím smířenej a nikdy nebudu, ale to je jedno. Chci se pane doktore zeptat, existuje nějaká metoda na úplně odstranění sexuálních pudů? Nechci už sex a mam velké obavy, abych nešířil tuhle chorobu dál, ale vím, že nedokážu sexuálně abstinovat. Bojím se, že někdy někde podlehnu možnému pokušení. Děkuju za odpověď.

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 16. 2. 2015

Opravdu existují léky, které mohou snižovat sexuální zájem a hladiny androgenů - mužských pohlavních hormonů. Žádná léčba ale není bez rizika, proto je používání těchto léků omezeno jen na zdravotní poruchy, například na tlumení nebezpečných sexuálních deviantů. U zdravých lidí, kteří nechtějí partnersky sexuálně žít, vždy existuje možnost vyřešit sexuální napětí masturbací. Není to vždy jednoduché, ale je to zcela bezpečné. Ale nemyslím si, že HIV pozitivní by měli jen sexuálně abstinovat nebo masturbovat, i když je to samozřejmě jedna z možností volby. Jistě mohou mít i bezpečnější sexuální styky nebo si mohou najít partnera se stejným HIV stavem. Sex není jen jen prostředkem uspokojení, ale důležitou součástí partnerského vztahu, který je důležitou hodnotou v životě pro mnoho lidí. Bez ohledu na jejich HIV stav. Snaha o sexuální abstinenci někdy nevyplývá z racionálního rozhodnutí, ale spíše z depresivního prožívání nebo z nevyrovnání se s HIV stavem.
Obrázek č. 169
Podcast Život plus
Obrázek č. 180
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.