On-line poradna

Doba od testu do nasazeni lecby 16. 9. 2020

Uživatel: Anonym, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den, dnes jsem byl na testu HIV. V patek bude vysledek. Bude-li pozitivni, za jak dlouho mohu byt nasazen na antivir. terapii a za jak dlouho mohu odcestovat do zahranici? Je to nejak striktne dano? Dekuji za predbezne informace, alespon orientacne

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 16. 9. 2020

Není to striktně dáno.

Pokud jste byl vyšetřen v Praze, tak je pravděpodobné, že v případě HIV pozitivity už budete v pátek znát definitivní (tedy konfirmovaný) výsledek. Pokud jste ze vzdáleného regionu, tak je možné, že budete čekat ještě několik dalších dnů na konfirmaci. Ta se totiž dělá jen v pražském Státním zdravotním ústavu.

Pokud budete pozitivní, tak se objednáte k prvnímu vyšetření do zvoleného HIV centra (jejich seznam je na našich stránkách), termín dostanete obvykle do týdne. Proběhne laboratorní (a celkové) vyšetření a pak bude moci být nasazena léčba.

Pokud budete chtít odjet do zahraničí, tak je to na Vás. Dovolená nebude žádný problém. Ale při zahájení léčby můžete mít vedlejší účinky, které po pár týdnech většinou ustoupí.

Při zahájení léčby je obvykle další kontrola častější (záleží na zvoleném léku), obvykle po třech měsících. Pokud byste chtěl odjet do zahraničí na trvalo (dlouhou dobu), tak doporučuji to lékaři sdělit a zároveň si od něj vyžádat zprávu pro lékaře v jiné zemi, kde plánujete žít. Osobně bych doporučil takový krok případně udělat, až bude léčba stabilizovaná.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 166
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.