On-line poradna

dotaz pro Milena Hégrová- Líbání 27. 12. 2015

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, děkuji Vám, protože Vaše odpovědi mě dokážou uklidnit. Uklidnila jste mě, že spolknutím krve se nakazit nemůžu a riziko je tehdy, když by jsme se líbali po vytržení zubů. Ještě bych měl jeden dotaz. Jelikož se to stalo už dávno a internet mě donutil na tím přemýšlet, tak se Vás ptám, pokud by té holce krvácel ret ( asi by to tedy muselo být více) tak abych se při tom líbání které bylo spíše jen rty bez jazyka nakazil, musel bych já sám mít nějaké poranění na rtech ? A ještě jedna otázka spíše ne jako od odborníka, ale od člověka, pokud by to bylo tak jak píšu tak je asi hodně nepravděpodobné krvácení ze rtů nás obou a i toho, že by jsme si toho nevšimli. Bylo to před 3 mi lety a tak stále pochybuji. Asi by to musela být velká smůla, že ? A dokonce sem byl tak zoufalý, že jsem nedávno té dívce napsal jestli ji netkla tehdy krev, napsala, že ne. A tak mě zajímá Váš názor. Moc Vám děkuji pokud mi odpovíte na vše co se ptám tohle už mě dokáže ujistit. Mějte se hezky.

Milena H.

Odpověděla: Milena H., 28. 12. 2015

Dobrý den Petře, děkuji Vám za důvěru.

Chápu Vaše zoufalství, ale myslím , že je úplně zbytečné. Samozřejmě i krvácení ze rtů musí být u obou jedinců a pochybuji, že byste si toho nevšiml. Určitě Vy, ani partnerka byste nenašli v takovém líbání potěšení a navíc stačí, když jsou jen popraskané rty, tak jistě Víte , jak líbání bolí.

Přeji pěkný den.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.