On-line poradna

zvyšuje test na HIV šance, že nejsem HIV pozitivní? 16. 12. 2019

Uživatel: Hony, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

pan prochazka pise, ze test po 3-4 tydnech odhali hiv u 90% pacientů....ja jsem v 5 tydnu, takze kdyz si zajdu na test a bude negativni, mam o to vyssi samci ze bude negativni i po 3 mesicich? Ikdyz samozrejme jistotu nebudu mit, ale zvysim svoje sance? Dale jsem bral pep, kde se pose 28 dni, ze se ma brat a ja 3 tablety nekde asi ztratil, na krabicce psali ze jich tam je 30 ale me vysly na 27 dni. Takze jsem je bral 27 dni a parkrat se mi stalo, ze jsem se zpozdil, nejvyse asi o 3 hodiny. Jinak jsem se snazil to brat po 12 h. Bral jsem je zbytecne? Nebo i takto maji ucinnost. A jeste bych chtel vedet, jaka je sance nakazy hiv pri libani, kdyz mam u stolicky trosku krev, kdyby ta osoba mela taky krev v puse, polibek i s jazykem trval 2-7 sekund cca. kdyby mela vysokou naloz o ktery nevi, treba mesicni. Protoze ja ji dotahl na testy, ktere mela negativni, ovsem mesic pred testem mela pry sex.. A nemuzu se spolehat na to ze jednou, takze kdyby mela jiv tak jedine nejvyssi naloz, pote mi delala oral par minut nez jsem to utl, ona me, ja ji nic. Jaka mam realne ted riziko hiv? Uprimne mam z toho nocni mury a cekat jeste 2 mes nez muzu jit na spolehlivy test nevim jestli dam, kort kdyz jsem si cetl, ze deprese muze byt jeden z priznaku nakazy. Jine priznaky jako horecka atd jsem nemel, jen me 3 dny bolelo za kolenem na jedne noze 4 tyden. Prosim odpovezte mi

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 16. 12. 2019

Dobrý den, 90 % úspěšnost se nepovažuje za spolehlivý test, proto je doporučená doba alespoň 2, nejlépe 3 měsíce od rizika, kdy je úspěšnost asi 99,8 %, což se považuje za spolehlivý test. V případě užívání je situace samozřejmě jiná, test se obvykle provádí několikrát, naposledy obvykle v 6. měsíci po riziku. Lékař, který PEP předepsal, obvykle toto pacientovi vysvětlí, obraťte se na něj také v případě, že jste léky ztratil, vynechal apod.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.