On-line poradna

Hiv 5. 11. 2021

Uživatel: Beruska, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den chtela sem se zeptat u manzela zjistily kapavku pak sem musela jit na test. taky potvrzena. Ted ma jit na hiv test po 6 tydnech od posledniho styku. Myslite ze uz by se hiv mohlo ukazat. Pisete ze nejlepsi je 2-3 mesice. Strasne se bojim

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 6. 11. 2021

Záleží na tom, kdy se manžel kapavkou nakazil. Mohlo jít o akutní infekci, kdy k přenosu došlo 2-7 dní před příznaky, ale také ji mohl v sobě mít delší dobu bez příznaků.

Kapavka se také přenese snadněji než HIV, třeba i při vzájemné onanii nebo orálním sexu, kdy přenos HIV nehrozí vůbec nebo je riziko minimální.

Správně by měl lékař s Vším mužem vše rozebrat, aby výsledek HIV testu byl pokud možno spolehlivý. Nicméně i kdyby k nákaze došlo třeba pět dní před příznaky kapavky, a protože se jednalo o nechráněnou soulož, tak je dost pravděpodobné, že už by se případné HIV protilátky (tedy čerstvá HIV infekce) po sedmi týdnech prokázaly.

.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Podcast Život plus
Obrázek č. 192
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.