On-line poradna

HIV? 21. 1. 2016

Uživatel: Jiří, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, prosím o radu. Cca před 1 a půl rokem jsem měl nechráněný orální styk se ženou a chráněný klasický sex s líbáním. Já byl v pasivní roli. Byla můj první sex. partner. Zjistil jsem, že žena střídala hodně partnerů, to mě strašně zneklidňuje, špatně spím, nesoustředím se na studium i na práci. Bojím se, že mám HIV a myslím jen na nejhorší :(( Po styku jsem žádné problémy nezaznamenal, ale až později cca 2 měsíce po. Od té doby mi začalo několik problémů, přetrvávajících do dnes, které připomínají nachlazení: pálení při močení, svědění, problémy s močením, bolest nadvarlat... Problémy vždy odezněly, ale až nyní je mám stále. Už asi 4 měsíce mám stále červeno (zánět) v krku, červené pupínky v krku a šedý povlak na jazyku, jsem i zahleněný. V krku mě bolí mírně, téměř vůbec. Nemám problémy s jídlem. Zvětšené uzliny jsem neměl. Bolí mě i krční svaly, také za krkem, klouby, ramena a hlava . Jsem dost unavený a chce se mi spát. Hodně pracuji u počítače i dlouho do noci. Vykonávám i těžší fyzickou práci ve skladu(nosím pytle...) Je možné aby to vše nějak souviselo? Nejdříve mě napadlo jestli nemám chlamydie, pak jsem se postupně přiklonil k HIV? Momentálně se bojím, že pokud mám chlamydie, tak mám i HIV. Bojím se dát i někomu jen pusu, že ho nakazím. Na testy se chystám už dlouho, ale hrozně se bojím a nevím kam mám nejlépe zajít? Našel jsem, že testy dělají i na poliklinice Revoluční, je to tam dobré nebo mám zajít někam jinam? Moc děkuji a přeji hezký den Jiří

Michael Jettmar

Odpověděl: Michael Jettmar, 22. 1. 2016

Dobrý den,

polibkem se HIV nepřenáší.
Příznaky primární HIV infekce se vyskytují nejčastěji mezi 3. až 4. týdnem od nákazy, poté odezní a člověk přechází do tzv. bezpříznakového období.

My bohužel neznáme všechna testovací zařízení neznáme, pokud provádějí testování krevním odběrem a následně vyšetření protilátek viru HIV 1 a 2 a Antigenu p24, tak je testování spolehlivé, jinak můžete využít i testování v Domě světla, info zde.

Děkujeme za dotaz, pěkný víkend

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 160
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.