On-line poradna

Opakovaný test pro jedno riziko, jak jsou spolehlivé testy? 11. 2. 2020

Uživatel: Nejista, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den,jak moc je přesný test hiv combo v laboratoři po 56 ,81 a 151 dnech s ohledem na velkou spoustu léků..Může se stat,ze jeste nejsou vytvoreny protilatky?testy vysly negativní.Byla to jediná nevěra mimo manželství od te doby se chránim s manzelem a nevím zda už mohu přestat,či jít ještě na test po půl roce?zatím to řeším vymluvou takze mám novou antikoncepci než zabere.Dekuji za případnou radu

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 11. 2. 2020

Dobrý den, test do 3 měsíců od rizika při současném užívání léků se nepovažuje za dostatečně spolehlivý. Za dostatečně spolehlivý se považuje test do 2 měsíců, pokud neužíváte žádné léky nebo léky, o kterých víte, že nemohou test ovlivnit. Píšeme to zde několikrát týdně. Stejně tak opakovaně píšeme, že nepovažujeme za vhodné chodit kvůli jedné události na opakovaný test. Výjimkou je jen jasné podezření na akutní HIV infekci (reálné riziko nákazy, typický čas od ojedinělého rizika a typický průběh potíží). Pokud se začtete do některých dotazů, tak tam jasně najdete důvod naší skepse. Opakované a dlouhodobé vytváření nejistoty vede u některých osob až k úzkostným reakcím či poruchám. Jestli je včasná HIV pozitivita odkryta o měsíc dříve nebo později už nehraje podstatnou roli. To jistě pozorujete i na sobě - máte za sebou tři testy, a stejně máte pocit nejistoty. Nicméně test po více jak 3 měsících je spolehlivý a nemusíte již kvůli této události na test chodit.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.