On-line poradna

HIV test po 2 mesicich 21. 5. 2019

Uživatel: worried, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, byl jsem na HIV testech v FN Brno po druhém, pátém a osmém tydnu (58dnu) od mozne infekce (insertivni oralni sex). Vim, ze riziko pri teto aktivite je minimalni az nulove ale cca 2 tydny od mozne infekce jsem mel 2 dny teploty a krev z pupiku. Proto ty obavy. Ve vsech pripadech byly testy negativni. Nazev testu byl Architect HIV 1,2 Ab/Ag provedeny odberem krve. V nemocnici mi rekli ze test po 6 tydnech je uz dostatecne spolehlivy. Tady ale pisete ze nejlepe je zajit na testy az po 2 mesicich. Proto jsem sel az po 8 tydnech. Ma otazka je jestli tedy uz muzu povazovat muj vysledek za konkluzivní při mém riziku? Nebo mam si jeste zajit jednou na testy v 3 mesici. Zadne leky neberu. Navíc mě bylo řečeno, že pokud by moje symptomy byly způsobeny akutní HIV infekcí tak už by testy byly pozitivní. Děkuji za odpověď.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 21. 5. 2019

Dobrý den, určitě se můžete spolehnout na informace, které vám sdělili ve FN Brno. Pokud lékař nebo poradce po předtestovém poradenství shledal, že doba od rizika je dostatečná, pak výsledek testu je spolehlivý a rozhodně už jej pro toto jedno (ne)riziko neopakujte. Co se týče příznaků, mírně zvýšená teplota, ani krev vytékající s pupíku není příznakem primární infekce HIV. S tou vytékající krví se určitě obraťte co nejdříve na svého praktického lékaře, stejně tak s teplotami, pokud již nepominuly.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 155
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.