On-line poradna

hiv test vysledek 11. 4. 2015

Uživatel: milan, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den vazena a mila poradno moc si tady jiste vsichni vazime vasi odpovedi a pomoci v tezke chvili na vasi odpoved protoze dopidit se odpovedi nekde na vebu je kolikrat nemozne.ted se vas musim zeptat o par prispevku nize se pta dotycny jak spolehlivy ma vysledek po nekolika negativnich testech?? pan doktor Prochazka odpovida ze dostatacne spolehlivi. ale na druhou stranu odpovedel ze nejaka studie pred 15 lety u 80 zrejme pozitivnich po dostatecne dobe od rizika vysla testem negativni a ze teda zatajili nejakou skutecnost. Je mi celkem jedno jestli nekdo nekdy neco zatajoval ale myslim ze kazdy normalni clovek ktery se dostane do tehle situace chce vedet pokud u nej propukne po rizikovem chovani neco jako primoinfekce nebo primoinfekce jak ma teda vedet ze vysledek je po trech mesicich spolehlivy?? jde o to ze clovek si dela tento test proto ze vi ze udelal chybu a je si vedom nasledku ale nechce uz nikdy nikoho ohrozit at uz vedome nebo nevedome proto se vas ptam ted ja kdy je teda ten vysledek 100 procent da se tak vubec nekdy odpovedet nebo je ten test tak nespolehlivy?? dekuji za vasi odpoved a za vas cas jinak vam chci jen rict ze napriklad zdravotnicky perzonal ktery se nestastnou nahodou pichne o infikovanou jehlu je unej nasazena postprofilaxie je tostovan nekolikrat hned 3 mesice od rizika 6 mesicu a jeste 12 mesicu je to tedy velice zajimave kdyz po sexu staci ty tri mesice a pichnuti o jehlu je to treba i rok tak jak si ma byt clovek jisty ze se nenakazil ??dekuji za vase precteni a odpoved nejlepe by bylo kdyby odpovedel pan doktor Prochazka uznavany odbornik v problematice HIV AIDS dekuji vsem pekny den

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 14. 4. 2015

Při nasazení postexpoziční profalyxe se opravdu doporučuje test po šesti měsících. Po dvanácti ne, pokud to někdo dělá, tak je to už nad rámec doporučení. Je to proto, že užívání antiretrovirových léků může významně posunout tvorbu protilátek. Vím o několika výjimečných případech, kdy postexpoziční profylaxe nebyla efektivní, ale i tehdy došlo k sérokonverzi (diagnostikování HIV pozitivity) do tří měsíců. Tedy pravděpodobnost pozitivního výsledku po šesti měsících, když po třech byl test negativní, se blíží nule. Pokud u někoho proběhla akutní HIV infekce, tak by již měl mít protilátky vytvořené. Vzhledem k malé specificitě příznaků u akutní HIV infekce nelze vyloučit, že i když došlo k rizikovému chování a následnému chřipkovitému onemocnění, tak se jednalo opravdu o chřipku a nikoli o akutní HIV infekci. Proto je vždy možné vyloučit HIV infekci až po 2-3 měsících a nikoli okamžitě po odeznění příznaků.
Obrázek č. 238
Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

podpora regionálních checkpointů

Obrázek č. 204
Obrázek č. 228
Obrázek č. 229
Obrázek č. 231
Obrázek č. 233
Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212