On-line poradna

Hiv testovanie 9. 5. 2022

Uživatel: Ewka, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý deň. Bola som sa testovať na Hiv v NRC HIV /AIDS v Bratislave s negatívnym výsledkom. Mám hrozné pochybnosti o tom že mi bol falošne vydaný negatívny výsledok. Od testovania som vôbec nemala vôbec sexuálny styk kvôli psychike. Premýšľala som nad tým že sa pôjdem dať otestovať do iného centra ale bojím sa že tam by to vyšlo pozitívne a ako by som dokázala že som od testovania sexuálne nežila. Už som premýšľala že na obhajobu by som podstúpila aj dektor lži. Nedokážem sa zbaviť pomyslení že mi boli falošne vydané negatívne výsledky. Vďaka za odpoveď

Milena H.

Odpověděla: Milena H., 9. 5. 2022

Dobrý den,

bohužel jste nepoložila žádný dotaz. Jen mohu zopakovat to, co jsem Vám napsala minule. Na negativní výsledek z Národního referenčního centra se můžete spolehnout. Je zbytečné jít na odběry jinam, poněvadž pokud se v jiné laboratoři zjistí reaktivní výsledek, potom jej stejně kvůli ověření posílají právě do laboratoře NRC. Doporučila bych návštěvu psychoterapeuta nebo psychologa.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 201

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.