On-line poradna

Hiv testovanie 9. 6. 2022

Uživatel: Lala 43, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý deň. Prosím Vás mohla by som sa spýtať na spoľahlivosť testu Eclia na hiv? Viem že všade píšete že 1 rizikový styk =1 test, ale ja som sa 4roky psychicky trápila nakoľko som sa bála odhodlať na testy. Nakoniec som žiaľ skončila v rukách psychiatra. Minulý týždeň som sa bola testovať v Medirex centre v Bratislave ale tam robili test tou spomínanou metódou Eclia. Predtým mi robili test v inom centre metódou Elisa. Je ten test Eclia spolahlivy? Nakoľko stále nájdem na sebe nejaké príznaky hiv mám hrozné obavy. Ďakujem za Vašu odpoveď a pekný deň

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 9. 6. 2022

Dobrý den, už jsme vám mnohokrát odpovídali zde v internetové poradně a také na našich telefonních linkách. Naše odpovědi jsou konstantní, není potřeba si je ověřovat opakovaně. Laboratorní test provedený po více jak 3 měsících je spolehlivý, to samé tedy platí i o testy po 3 letech. Není potřeba ho nijak opakovat. Berte to jako definitivní, že jste se HIV před 4 lety nanakazila.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 200

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.