On-line poradna

Hrazení testování 5. 12. 2022

Uživatel: Sany, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den,chci se zeptat zda je testování hrazeno pojišťovnou. Chtěla bych se s přítelem otestovat na HIV. Já mám pojišťovnu OZP. Přítel VZP. Pokud testování není hrazeno pojišťovnou,kolik tento úkon stojí? Děkuji za odpověď

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 5. 12. 2022

Dobrý den, jak jsme vás již informovali e-mailem, všechny informace o testování, tedy kde testujeme a za jakých podmínek, najdete na webu www.hiv-testovani.cz.

Základní vyšetření, které v našich checkpointech nabízíme

Testování na HIV patří mezi naše základní služby. V kamenných pobočkách provádíme žilní odběry krve a tu posíláme do laboratoří. Takové testování je vždy zdarma a anonymní - nezáleží tedy na tom, jakou máte pojišťovnu, nebo zda máte pojištění v ČR. Výsledek laboratorního testu je nejpozději do jednoho týdne od odběru. Opakovaná návštěva checkpointu není nezbytně nutná, výsledky jsou k dispozici on-line. Na test se chodí nejdříve po 2 měsících od rizika, např. nechráněného styku. Ideální je ale dodržet dobu alespoń 3 měsíců od rizika.

Jako doplňkovou službu nabízíme také rychlotesty na HIV. Ty provádíme odběrem kapilární krve (pár kapek) z bříška prstu. Takový výsledek je znám do 15 minut.

Na test se nemusíte nijak připravovat, můžete jíst i pít. Doporučujeme nejíst tučná jídla a je rozumné přijít střízlivý.

V mobilních checkpointech je rychlotest na HIV zdarma, v kamenných checkpointech může být zpoplatněn (cca 300,- Kč). U rychlotestů je nutné dodržet lhůtu 3 měsíců od rizika vždy.

Obrázek č. 169
Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 213

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 204

podporuje provoz checkpointu v Brně

Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212