On-line poradna

Infikace dětí a příbuzných 17. 9. 2015

Uživatel: Tomáš, Téma: Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+

Dobrý den, měl bych jednu otázečku a nebo problém. Když jsem infikován virem HIV. Mohu být klidný že nenakazím děti? Třeba oliznutím zmrzliny, napitím ze stejné lahve. Použitím příborů? Jsem úplně na dně a nechci ohrozit své děti. Děkuji za odpověď.

Alena Špaková DiS

Odpověděla: Alena Špaková DiS, 18. 9. 2015

Milý Tomáši,

děkujeme za Váš dotaz a že se na nás obracíte.

Vaše obavy jsou zcela logické s ohledem na to v jaké situaci se nacházíte. Nicméně je potřeba si uvědomit to, jak se skutečně virus HIV přenáší.

Cesty přenosu jsou tyto:

- nechráněný pohlavní styk

- z matky na dítě, prostřednictvím mateřského mléka

- krevní cestou - zde je nutno ještě dodat, že musí jít o určité množství čerstvé krve HIV pozitivního člověka, které by se muselo dostat do otevřené rány zdravého člověka. Virus do několika minut na vzduchu umírá.

Píšete o olíznutí zmrzliny, napití se ze stejné lahve, používání příborů...toto nejsou způsoby přenosu viru HIV. Při běžném kontaktu s HIV pozitivním člověkem se virem nakazit nemůžete (polibek, podání ruky atd.). Proto si troufám říct, že v tomto směru jsou Vaše obavy zcela zbytečné.

Samozřejmě rozumím tomu, že máte o své blízké strach a proto si cením s jakou zodpovědností k věci přistupujete.

Pokud by jste potřeboval situaci ve vztahu k Vaší rodině a blízkým dále konzultovat, můžete se obrátit přímo na poradnu Sdílny+, rádi se Vám budeme věnovat.

http://www.hiv-komunita.cz/sdilna.html

e-mail: sdilna@aids-pomoc.cz.

Přeji mnoho sil.

Alena

Sdílna+

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 155
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.