On-line poradna

Jistota výsledku 9. 2. 2021

Uživatel: anonym, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, 9 týdnu po nechráněném styku jsem šla na testy, vyšly negativně. Člověk s kterým jsem měla styk si udělal domácí test již přede mnou a to po třech měsících od jeho rizikového chování, výsledek také negativní. Myslíte, že je zde realná šance na to, že by se na testu neobjevil správný výsledek? Nebyly brány antibiotika ani nic podobného. Ale co jsem se dočetla, tak většinou vychází výsledek po dvou měsících nejasný, pokud se ještě nestihly vytvořit protilátky. Ptám se proto, jestli je ještě potřeba jít po třech měsících.

Mgr. Jan Sattran

Odpověděl: Mgr. Jan Sattran, 9. 2. 2021

Dobrý den,

toto je obtížně zodpověditelná otázka. Testy se považují za "diagnostické" po 3 měsících. Po 2 měsících laboratorní test objeví naprostou většinu infekcí. I rychlotesty jsou touto dobou vysoce spolehlivé. Je otázka, co berete za jistotu, jak vysoká "procenta" jsou pro Vás dostatečná.

Stejně tak bude záležet na tom, kdo Vám bude odpovídat. Jsou i lékaři, kteří budou tvrdit, že test je spolehlivý po jednom měsíci. Pokud jste po 9 týdnech absolvovala laboratorní test, je riziko špatného výsledku minimální a rapidně se blížící nule. Pokud jste byla na rychlotestu, pro úplnou jistotu můžete ještě podstoupit jeden test po zmíněných třech měsících.

Další otázka pak bude, zda plně důvěřujete partnerovi. Pokud on byl testován 3 měsíce po posledním riziku a byl negativní, nemohl Vás nakazit a další testování je zbytečné.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 173
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.